Universi sipas Kur’anit dhe shkencës – Dr. Galip Veliu

Autor:         Dr. Galip Veliu
Titulli:         Universi sipas Kur’anit dhe shkences
Redaktor:    Husamedin Abazi
Formati:      8.5 x 11
Faqe:          146
Botues:       Logos-A
Viti:            2005
Vendi:         Shkup, Maqedoni Veriore

Njeriu e njeh vërtetësinë dhe esencën e gjërave përmes rrugëve të ndryshme. Fuqia intelektuale dhe ndërhyrja reveluese hyjnore janë dy më të rëndësishmet. Fuqia intelektuale shkencore përmes njohjes, observimit, provave, metodës dhe arsyes formon njohuri të sakta në lidhje me të vërtetën. Shkenca në mënyrë konstante synon dhe kërkon të vërtetën dhe gjatë procesit për të arritur deri tek e vërteta, pa ndërprerë përmirëson gabimet apo lëshimet eventuale të cilat kanë mundur të ndodhin gjatë hulumtimit në etapa të ndryshme kohore.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDialog me mikun ateist – Dr. Mustafa Mahmud
Artikulli tjetërStruktura familjare në Islam – Dr. Hamude Abdulati