Të vërtetat Islame – Dr. Mahmud Hamdi Zakzuk

Autor:                   Dr. Mahmud Hamdi Zakzuk
Titulli:                   Të vërtetat Islame
Përktheu:              Afrim Tahiri
Redaktor teknik:    Halil Berisha
Formati:                8.5 x 11
Faqe:                    165
Botues:                 BFI e Maqedonisë Veriore
Botimi:                  I parë
Viti:                      2010
Vendi:                   Shkup, Maqedoni veriore

Me librin e tij “Të vërtetat Islame, Prof. Zakzuk, mundohet që të japë përgjigje për çdo keqkuptim apo keqinterpretim të Kur’anit Fisnik dhe me një pasion të rralle, ruan vlerat e larta hyjnore të tij. Në filozofinë e tij ai shprehet preras kundër tiranisë dhe proorganizimit të shoqërisë mbi bazën e arsyes dhe të ligjit të Allahut xh.sh, dhe të Derguarit a.s.; është armik i intolerancës, i fanatizmit, i obstruksionit dhe mbrojtësi vlerave larta islame.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKriza e teologjise muslimane shqiptare – Dr. Ismail Bardhi
Artikulli tjetërDhuna dhe qytetërimi perëndimor – Dr. Milazim Krasniqi