Kriza e teologjise muslimane shqiptare – Dr. Ismail Bardhi

Autor:             Dr. Ismail Bardhi
Titulli:             Kriza e teologjise muslimane shqiptare
Recensent:      Prof. Dr. Metin Izeti
R. gjuhësor:    Nazif Zejnullahu
Formati:          8.5 x 11
Faqe:              331
Botues:           Logos-A
Viti:                2009
Vendi:             Shkup, Maqedonia Veriore

Librat janë përjetime të brendshme, që në vete mbajnë mundimin dhe gëzimin, respektivisht janë si fëmijët. Pas botimit, ndiqen me dëshira dhe me kujdes. Përkundër këtij meraku, fatin e tyre më shpesh e shënon harresa sesa suksesi. Prandaj, duhet larguar të gjitha kurthet e mendjemadhësisë dhe të mburrjes, sidomos, kur bëhet fjalë për një libër autorial. Në kohën tonë, gjendja, edhe ashtu e disfavorshme, të cilën do të mund ta quanim si të zakonshme, është përkeqësuar në mënyrë rrënjësore. Për fat të keq, në këtë kohë librat nuk e kanë atë vlerë që e kanë pasur më parë, ngaqë brenda shoqërisë mbisundojnë me të madhe lloje më “të reja”, më “të ndryshme” dhe më “senzacionale” të komunikimit. Librat mbase akoma blihen, por rrallëherë lexohen.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [36.25 MB]

Artikulli paraprakZhvillimi i shkollës fillore shqipe në Republikën e Maqedonise 1945-1975 – Dr. Avzi Mustafa
Artikulli tjetërTë vërtetat Islame – Dr. Mahmud Hamdi Zakzuk