Dhuna dhe qytetërimi perëndimor – Dr. Milazim Krasniqi

Autor:               Dr. Milazim Krasniqi
Titulli:               Dhuna dhe qytetërimi perëndimor
Kryeredaktor:    Husamedin Abazi
R. gjuhësor:      Zekerija Ibrahimi
Formati:            8.5 x 11
Faqe:                147
Botues:             Logos-A
Viti:                  2006
Vendi:               Shkup, Maqedoni Veriore

Falënderimet i takojnë Allahut të Gjithëmëshirshëm që, krahas të mirave të panumërta me të cilat e ka begatuar jetën time, më ka mundësuar të merrem edhe me deformimet që janë shfaqur në historinë e njerëzimit dhe me përkushtimin që të sugjeroi zgjidhje për evitimin e pasojave më të rënda për fatet tona në të ardhmen, nëse nuk ndalet trendi i dhunës dhe i shkëputjes nga propami rinor me të cilin jemi të obliguar të jetojmë në këtë botë. Pa frymëzimin me burim islam kurrë nuk do të arrija të kuptova esencën e deformimeve dhe nuk do të mund të propozoja zgjidhje të drejta.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTë vërtetat Islame – Dr. Mahmud Hamdi Zakzuk
Artikulli tjetërFijet e shpirtit – Dr. Milazim Krasniqi