Roli i studentëve muslimanë në rindërtimin e botës islame – Mevdudi

Autor:       Mevdudi
Titulli:       Roli i studentëve muslimanë në rindërtimin e botës islame
Formati:    A5
Faqe:        21
Botues:     Logos-A

Para se ta filloj ligjërimin përkatës, më lejoni që ta shpreh lumturinë time me faktin se, falë Mëshirës së All-llahut, nëpër kolegjet dhe nëpër universitetet e shteteve muslimane, gjendet një numër i konsideruar studentësh, zemrat e të cilëve flakërojnë me zjarrin e BESIMIT (IMANIT); të cilët janë të vetëdijshëm për përgjegjësitë e tyre si muslimanë dhe të cilët bëjnë çmos që, nëpër institucionet e tyre, të gjallërojë fryma Islame.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [372.41 KB]

Artikulli paraprakParimet Islame – Mevdudi
Artikulli tjetërTë kuptuarit e drejtë të islamit – Mevdudi