Njëqind mënyra për t’i dalë në krah Pejgamberit a.s. – Komiteti botëror

Autor:          Komiteti botëror
Titulli:          Njëqind mënyra për t’i dalë në krah pejgamberit a.s.
Përktheu:     Arlind Gusinja
Redaktor:     Driton Lekaj
Formati:       A5
Faqe:           33
Botues:        IslamHouse.com
Viti:             2010

Dëshmia e parë e Islamit është shehadeti d.m.th: “Nuk meriton askush të adhurohet pos Allahut të Lartësuar dhe Muhamedi, paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi të, është Rob dhe i Dërguar i Tij.” Pjesa e dytë e kësaj dëshmie është se Muhamedi (paqja dhe shpëtimi i Allahut qofshin mbi të) plotësohet përmes këtyre çështjeve: …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [421.11 KB]

Artikulli paraprakZgjimi Islam në Andaluzinë e sotme – Dr. Ali el Mansur el Kitani
Artikulli tjetërManual i Islamit – Mburoja.net