Zgjimi Islam në Andaluzinë e sotme – Dr. Ali el Mansur el Kitani

Autor:         Dr. Ali el Mansur el Kitani
Titulli:         Zgjimi Islam në Andaluzinë e sotme
Përktheu:    Muhamed Jusufi
                   Fitim Flugaj
Recensent:  Ajni Sinani
Formati:      A5
Faqe:          202
Botues:       Zëri ynë
Viti:            2004

Ky libër, që është pranë jush, është i 31-ti me radhë “ Zgjimi islam në Andaluzinë e sotme” të prof. dr. Ali el Mansur el Kitani dhe i përket serisë së librave “Libri i Ummetit”, të cilën e boton Qëndra e Hulumtimit dhe Informimit, nën mbikëqyrjen e Zyrës Ligjore dhe Cështjeve Fetare të shtetit të Katarit. Kjo zyrë ndihmon në ngritjen e kulturës, civilizimit dhe vetëdijes muslimane. Me këtë vepër synohet kthimi i krenarisë, deri në përsosmërinë e personalitetit musliman bashkëkohor. Gjithashtu, ky libër bën nxitje për ringjalljen e Ummetit, duke përkujtuar ata të vdekur, të cilët ishin dëshmitarë të ngjarjeve dhe qeverisjeve për ringritjen e ndërtesës: “Dhe kështu ju bëmë ummet (komunitet musliman) të mesëm për të qenë dëshmitarë ndaj njerëzve dhe i dërguari të dëshmojë për ju.”

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTë tjerët për Islamin – Ajni Sinani
Artikulli tjetërNjëqind mënyra për t’i dalë në krah Pejgamberit a.s. – Komiteti botëror