Islami me pak fjalë – Dr. Muhamed es Suhajm

Autor:           Dr. Muhamed ibn Abdullah es Suhajm
Titulli:           Islami me pak fjalë
Përktheu:      Burim Koçinaj
Recensent:    Jusuf Kastrati
Lektor:          Jeton Koçinaj
Formati:        A5
Faqe:            144
Botues:         IslamHouse.com

Ky është një libër i rëndësishëm, që ngërthen në vete një njohje të shkurtër me Islamin. Ky libër i sqaron bazat, parimet dhe bukuritë më të rëndësishme të Islamit, duke u bazuar në burimet e tij origjinale, që janë Kurani fisnik dhe Suneti profetik. Libri është udhërrëfyes për të gjithë të ngarkuarit me detyra fetare, qofshin muslimanë, qofshin jomuslimanë. Ai është në gjuhën e tyre dhe është i përshtatshëm për çdo kohë e vend, në varësi të dallimeve të rrethanave dhe situatave.
(Botim që përfshin argumentet prej Kuranit fisnik dhe Sunetit profetik)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakOrganizata FETO – Kryesia e çështjeve fetare të Turqisë
Artikulli tjetërDhjetëshi i fundit i Ramazanit – Agron Krasniqi, Vjosa Kabashi