30 Pyetje rreth agjërimit – Llokman Hoxha

Autor:       Llokman Hoxha
Titulli:       30 Pyetje rreth agjërimit
Formati:    4.6 x 4.6
Faqe:        33
Botues:    Busulla Creative
Viti:          2017
Vendi:       Prishtinë

Agjërimi është abstenim nga ushqimi, pija, kontakti intim si dhe çdo gjë që i përket këtyre gjërave që nga agimi (drita horizontale) deri në perëndimin e diellit. Kjo vlen për çdo ditë gjatë tërë muajit Ramazan. Vlera e agjërimit është shumë e madhe. Lajmëtari i Allahut (lavdërimi dhe shpëtimi i Allahut qofshin me të) ka thënë: “Ai që agjëron Ramazanin me besim dhe bindje, do t’i falen të gjitha mëkatet e kaluara”.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakAbetarja Kuranore – Osman Abazi & Jusuf Kastrati
Artikulli tjetërGjykimi Islam ndaj lënësit të namazit – Mensur ibn Abdulaziz Simari