Zhvillimi i shkollës fillore shqipe në Republikën e Maqedonise 1945-1975 – Dr. Avzi Mustafa

Autor:           Dr. Avzi Mustafa
Titulli:           Zhvillimi i shkollës fillore shqipe në Republikën e Maqedonise 1945-1975
Recensent:    Dr. Nexhat Abazi
                     Dr. Gjylimsere Kasapi
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            201
Botues:         Logos-A
Viti:              1998
Vendi:           Shkup, Maqedoni Veriore

Lënda e këtij punimi është studimi i rrugës zhvillimore të shkollës shqipe në Republikën e Maqedonisë gjatë periudhës 1945-1975. Për t’u përcaktuar në këtë punë, pa dyshim ndikoi dëshira që të ndriçohet kjo periudhë ku baticat dhe zbaticat e një sistemi që duam apo s’duam ta pranojnë si realitet.
Ashtu si në të gjithë lëmenjt e veprimit shoqëror-politik, po ashtu edhe në lëmin arsimor, shoqëria jonë ka kaluar në rrugë të mundimshme në drejtim të realizimit të asaj që e krijoi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [26.08 MB]

Artikulli paraprakIn vertas (Traktat sociologjik) – Dr. Ali Pajaziti
Artikulli tjetërKriza e teologjise muslimane shqiptare – Dr. Ismail Bardhi