In vertas (Traktat sociologjik) – Dr. Ali Pajaziti

Autor:          Dr. Ali Pajaziti
Titulli:          In vertas (Traktat sociologjik)
Recensent:   Dr. Reshat Qahili
                    Dr. Metush Sulejmani
Formati:       8.5 x 11
Faqe:           228
Botues:        Logos-A
Viti:             2005
Vendi:          Prishtinë

Me të vërtetë është shumë interesante çështja se si politika si një institucion shoqëror ka arritur të fuqizohet dhe të dominojë kaq shumë në çdo kënd të jetës shoqërore, saqë mund të thuhet se në kohën tonë, sidomos këto ditë, të gjitha rrugët shpien në politikë, mediumet më së tepërmi janë të preokupuara me të, muhabetet e rrugës dbe të lokaleve me të, madje edhe fëmijët janë përfshirë në këtë sferë duke reklamuar rekuizite të “albumit politik” aktual.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTregime islame për fëmijë – Dhulkarnejn Vardari
Artikulli tjetërZhvillimi i shkollës fillore shqipe në Republikën e Maqedonise 1945-1975 – Dr. Avzi Mustafa