Vendimi i Islamit për lënësin e namazit – Muhammed Nasiruddin el-Albani

Autor:           Muhammed Nasiruddin el-Albani
Titulli:           Vendimi i Islamit për lënësin e namazit
Përktheu:      Unejs Shuajb Murati
                     Ylli Rama
Recensent:    Bledar Hoxha
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            50
Botues:         Mburoja.net
Botimi:          I dytë

Botimi i parë i kësaj brushure të dobishme ka qenë gjatë jetës së profesorit dhe dijetarit tonë, imamit Ebu Abdurrahman Muhamed Nasirudin el Albani (Allahu e mëshiroftë!), në prezencën e vetë atij. Ndërsa sot, ajo po përgatitet të ribotohet dhe të shpërndahet, por pas ndarjes dhe vdekjes së tij, Allahu e mëshiroftë!

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [504.79 KB]

Artikulli paraprakParimet e besimit Islam – Ismail Bardhoshi
Artikulli tjetërDispozitat e haxhit dhe umres – Muhammed Nasiruddin el-Albani