Ramazani pa mileniume – Dr. Ismail Bardhi

Autor:       Dr. Ismail Bardhi
Titulli:       Ramazani pa mileniume
Formati:    A6
Faqe:        47
Botues:     Logos-A

Edhe pse është e vërtetë që Zoti e ka vulosur fenë ashtu siç është ajo në esencën e vet fillestare dhe përfundimtare, kur askush nuk ka ekzistuar që ta dëgjojë, ta shohë e ta përjetojë atë pa urdhrin e Zotit, vërtetësia e fesë dëshmohet edhe me vetë ajetin/shenjën e Kur’anit, ku All-llahu xhel-le shanuhu thotë: “Nuk krijova xhinn dhe ins/njerëz pos që të më adhurojnë” (51:56).

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakFilozofia e agjërimit dhe rregullat e tij – Mustafa Sibai
Artikulli tjetërRijadu Salihin – Imam Neveviu