Porosia islame – Hasan el-Bena

Autor:       Hasan el-Bena
Titulli:       Porosia islame
Formati:    A5
Faqe:        48
Botues:     Privat

A u përmbahen muslimanët urdhërave Kur’anorë?
A u besojnë ata ligjshmërive Hyjnore të përmbledhura në Te dhe a luftojnë për zbatimin e këtyre ligjshmërive? A e kuptojnë ata objektivitetin e Kur’anit? A përfshihet një sferë e jetës së tyre në parimet sociale të inkuadruara në Te?

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakIlustrimi artistik ne Kur’an – Sejjid Kutbi
Artikulli tjetërPrej dyshimit deri në besim – Dr. Mustafa Mahmudi