Prej dyshimit deri në besim – Dr. Mustafa Mahmudi

Autor:       Dr. Mustafa Mahmud 
Titulli:       Prej dyshimit deri në besim
Përktheu:  Nexhat Ibrahimi
Formati:    A5
Faqe:        98
Botues:     Logos-A

Dr. Mustafa Mahmud është i lindur në vitin 1921 në Egjipt. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Tantë, atë universitar në Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Kajros. I specializoi sëmundjet e mushkërive, duke u bërë njëri prej ekspertëve më të njohur për këto lloj sëmundje në Egjipt. Mirëpo, deshira për afirmimin letrar ishte më e fuqishme, kështu, e lëshoi mjekësinë dhe i kushtohet studimit letrar, filozofik, sufistik dhe ideor.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPorosia islame – Hasan el-Bena
Artikulli tjetërPërhapja e Islamit – Sami Frashëri