Ilustrimi artistik ne Kur’an – Sejjid Kutbi

Autor:               Sejjid Kutbi
Titulli:               Ilustrimi artistik ne Kur’an
Përktheu:          Ymer Musa
Redaktor:          Husamedin Abazi
R. gjuhësor:      Fatmire Ajdini – Hoxha
Formati:            A5
Faqe:                285
Botues:             Logos-A
Viti:                  1996
Vendi:               Shkup, Maqedonia Veriore

S’do mend se ky libër, “Ilustrimi artistik në Kur’an”, i penës së mirënjohur Sejjid Kutub në kapitalin e librave të përkthyera shqip për dhe rreth Kur’anit, është i pari i këtij lloji. Libri në fjalë me tematikën që e shtjellon është arkë e pazbuluar shekuj me radhë në hapësirat e bukurisë artistike dhe vlerave të saj brenda Rreshtave hyjnorë, jo vetëm tek ne por edhe në mbarë kufijtë islamë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMrekullitë profetike – Abdurrahim Balla
Artikulli tjetërPorosia islame – Hasan el-Bena