Porosia e fundit (Namazi) – Ibrahim Sekrani

Autor:        Ibrahim Sekrani
Titulli:        Porosia e fundit
Përktheu:   Hekuran Helshani
Lektor:       Arsim Jonuzi
Formati:     A5
Faqe:         50
Botues:      @Ibrahim.Sekrani (facebook)
Viti:           Korrik, 2021
Vendi:        Prishtinë

Çfarë lidhje kanë me njëra–tjetrën porosia e fundit (e Pejgamberit صلى الله عليه وسلم) dhe namazi?… përderisa, titulli i kësaj ligjërate është “porosia e fundit”.
Me fjalë të tjera, pse është quajtur namazi porosi e fundit? …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMuaji Sheval – dobi, dispozita e urtësi – Agron Krasniqi
Artikulli tjetërOrganizata FETO – Kryesia e çështjeve fetare të Turqisë