Pesë temat e arta të Kuranit Famëlartë – Muhamed el-Gazali

Autor:            Muhamed el-Gazali
Titulli:            Pesë temat e arta të Kuranit Famëlartë
Përktheu:       Sadush Tahiri
Redaktor:       Husamedin Abazi
R. gjuhësor:   Zekerija Ibrahimi
Formati:         8.5 x 11
Faqe:             359
Botues:          Logos-A
Viti:               2009
Vendi:            Shkup

1. Allahu është një dhe i vetëm
2. Gjithësia e dëshmon Krijuesin e saj
3. Rrëfimet Kuranore
4. Ringjallja, llogaria dhe shpërblimi
5. Edukata dhe ligjet hyjnore

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPastrimi i Besimit – Imam es-San’ani
Artikulli tjetërTefsir – Qendra e Studimeve Shkencore Islamike