Para se të shkatërrohet el-Aksa – Abdulaziz Mustafa

Autor:         Abdulaziz Mustafa
Titulli:         Para se të shkatërrohet el-Aksa
Përktheu:    Genc Mustafa Çurgu
Formati:      B5
Faqe:          75
Botues:       Sh.b. Sira

Që nga mbajtja e konferencës së parë çifute në qytetin Bal të Zvicrës me 1897 dhe suksesi i çifutëve, të cilët në bashkëpunim me të krishterët, ia dolën mbanë të realizonin dy komplotet më të rrezikshme kundër Ummetit islam:
Rrëzimin e Kalifatit Islam më 1924, dhe Ngritjen e shtetit çifut të Izraelit më 1948. Që nga ajo kohë, lufta ndërmjet jehudizmit dhe Islamit ashpërsohet dhe ndizet edhe më shumë me kalimin e ditëve.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakKurani xhuz pas xhuzi
Artikulli tjetërLe ta dijë rinia – Abdullah Nasih Ulvan