Le ta dijë rinia – Abdullah Nasih Ulvan

Autor:         Abdullah Nasih Ulvan
Titulli:         Le ta dijë rinia
Përktheu:    Mr. Zekerija Bajrami
Formati:      B5
Faqe:          95
Botues:       Biblioteka “Muhamed Ikball”

Sa i përket librit Le ta dijë rinia të autorit Abdullah Nasih Ulvan dhe përkthimit të tij në gjuhën shqipe, në këto kthesa historike të popullit tonë në përgjithësi , e veçanërisht të rinisë sonë, në duar të së cilës gjindet ardhmëria jonë, është më se i nevojshëm edhe atë nga disa aspekte:
1 – Interesimi i përgjithshëm për njohuri të shëndosha dhe informata të sakta lidhur me Islamin, çdo ditë është më i madh, …

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakPara se të shkatërrohet el-Aksa – Abdulaziz Mustafa
Artikulli tjetërPër ty që s’falesh – Jusuf Kastrati