Kurani xhuz pas xhuzi

Autor:                 Visar Zeka
Titulli:                 Kurani xhuz pas xhuzi
Redaktor fetar:    Fadil Musliu
Formati:              6.9 x 9.8
Faqe:                  34
Botues:               Botues Privat
Viti:                    2019
Vendi:                 Prishtinë

Kjo përmbledhje modeste e Kur’anit në 30 nëndarje, të njohura si xhuze është përpiluar për të na shtuar përqëndrimin (hushun) në namaz dhe për t’i pasuruar ato gjatë dëgjimit të Kur’anit, veçanërisht në Ramazan ku në shumicën e xhamive muslimanët përpiqen ta lexojnë të tërin gjatë gjithë muajit të shenjtë. Shpresojmë që ky të jetë një inkurajim për ta lexuar së paku një xhuz në ditë, dhe të kapemi edhe më shumë për Kur’an, sa të njihemi si Njerëz të Kur’anit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [489.21 KB]

Artikulli paraprakArgumente bazë të fikhut Hanefi – Abdurrahman bin Jusuf Mangera
Artikulli tjetërPara se të shkatërrohet el-Aksa – Abdulaziz Mustafa