Monitorimi i Mediave te shkruara shqiptare dhe muslimanet – Roald A. Hysa

Autor:       Roald A. Hysa
Titulli:       Monitorimi i Mediave te shkruara shqiptare dhe muslimanet
Formati:    B5
Faqe:        149
Botues:     Xhamia e Kokonozit
Viti:          2006
Vendi:       Tiranë, Shqipëri 

Kohët e fundit është vënë re një shtim në rritje të interesit të shtypit të shkruar ndaj Islamit dhe muslimanëve. Këtë e pohon edhe ky monitorim që do ta ndiqni në vijim ndaj kësaj shtrese, e cila po bëhet e ndjeshme në shoqërinë e re shqiptare postdiktatoriale. Pikërisht ishte besimi i mohuar i shqiptarëve, ajo që e bën me interes këtë monitorim pas rreth 15 vjet tranzicioni.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [840.14 KB]

Artikulli paraprakPërmbledhje lutjesh nga Kurani dhe suneti – Abdullah bin Ahmed el-Alefi
Artikulli tjetërDyzet hadithet e Neveviut – Ebu Zekerija en-Nevevi