Largimi i dyshimeve (Keshfush-Shubuhat) – Muhamed ibn Abdulvehab

Autor:      Muhamed ibn Abdulvehab
Titulli:      Keshf esh-Shubuhat (Largimi i dyshimeve)
Formati:   A4
Faqe:       31

“Keshf esh-shubuhat” ose “Heqja e dyshimeve” është libër i shkruar nga sheikh ul-Islam Muhamed ibn Abdul-Wahab. Ky libër sqaron disa prej pretendimeve dhe justifikimeve më kryesore që idhujtarët mundohen të ngrenë rreth çështjeve të tewhidit. Titullin në shqip e kam zgjedhur si “Asgjesimi i dyshimeve dhe pretendimeve që idhujtarët ngrenë rreth çështjeve të tewhidit”, ngase i përshtatet natyrës së librit si edhe argumenteve të paraqitura në të.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [544.45 KB]

Artikulli paraprakHistoritë e Pejgamberëve – Abdurrahman Es Seadi
Artikulli tjetërPlanifikuesi i Ramazanit 2023 – Ardhmëria