Islami dhe politika – Dr. Jusuf Kardavi

Autor:         Dr. Jusuf Kardavi
Titulli:         Islami dhe politika
Përktheu:    Musli Vërbani
Formati:      8 x 11
Faqe:          118
Botues:       Botues Privat
Viti:            2002
Vendi:         Kaçanik

Në veprën e përmendur të dr. Kardavit trajtohen një varg çështjesh të rëndësishme dhe me interes të gjerë nga sfera politike ku me argumente të mbështetura shkencore ndriçohen një varg problemesh aktuale që janë të lidhura për jetën në shoqërinë arabe dhe më gjerë. Gama e problemeve që trajtohen në këtë libër është e gjerë dhe e shumëllojshme, por këto i përshkon një fill i përbashkët që është aktualiteti i theksuar për kohën bashkëkohore.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMuslimanja e se nesermes – Dr. Jusuf Kardavi
Artikulli tjetërKomploti Botëror – Nikolla Nikollov