Muslimanja e se nesermes – Dr. Jusuf Kardavi

Autor:         Dr. Jusuf Kardavi
Titulli:         Muslimanja e se nesermes
Përktheu:    Bajram (Benjamin) Idrizi
Formati:      A5
Faqe:          30
Botues:       Botim Privat 

Pra, muslimanja për të patur lumturi dhe prosperitet në jetë si dhe për ta gjetur vendin dhe rolin e saj në shoqëri, medoemos duhet të bëjë përpjekje që të lirohet nga ndikimi i dy rrymave të cilat e kanë kupluar atë sot: rryma që shpie kah fanatizmi, shtrëngimi, kah mbyllja absolute e femrës dhe rryma që shpie kah liria e pakufishme, “liri” që në mënyrë të verbër imitohet nga femra e Perëndimit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [8.65 MB]

Artikulli paraprakMrekullite e Kuranit (3) – Muhammed Muteveli Sharaviu
Artikulli tjetërIslami dhe politika – Dr. Jusuf Kardavi