Komploti Botëror – Nikolla Nikollov

Autor:           Nikolla Nikollov
Titulli:           Komploti Boteror
Redaktor:      Nuredin Ahmedi
Përktheu:      Hamdi Ilazi
Recensent:    Nuredin Ahmedi
                     Mahir Hasani
Formati:        B5
Faqe:            185
Botues:         Botim privat
Botimi:         I katërt
Viti:              2003
Vendi:           Tetovë, Maqedonia veriore

Duke trajtuar njërën nga temat më të rrezikshme dhe më delikate për shoqërinë dhe për njeriun, gjithë e më tepër përfitoj bindjen se ekziston një komplot i organizuar mirë dhe synon ta mbajë këtë libër të pabotuar dhe të fshehur prej shikimit e kritikave të lexuesit.
Megjithatë, libri për herë të parë qe botua në vitin 1990 në gjuhën angleze në SHBA dhe vetëm për dy vjet përjetoi tre botime, e ndërkohë u botua edhe për të katërtën herë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [15.48 KB]

Artikulli paraprakIslami dhe politika – Dr. Jusuf Kardavi
Artikulli tjetërShenjat e Kijametit – Osman Abazi