Ilmihal – Fejzullah Haxhibajriq

Autor:       Fejzullah Haxhibajriq
Titulli:       Ilmihal
Formati:    A5
Faqe:        75
Botues:     Logos-A
Viti:          1988 (Botimi i parë)

Ç’ËSHTË ISLAMI

Islami është feja të cilën All-llahu ia shpalli tërë njerëzimit nëpërmjet Të Dërguarit të vet, Muhammedit (a.s.). Islam do të thotë përkushtim ndaj All-llahut. Ky përkushtim arrihet: duke besuar, duke i zbatuar detyrat fetare dhe duke bërë sjellje të mira.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [486.88 KB]

 

Artikulli paraprakJeta familjare ne islam – Hurshid Ahmed
Artikulli tjetërParimet Islame – Mevdudi