Të tjerët për Islamin – Ajni Sinani

Autor:             Ajni Sinani
Titulli:             Të tjerët për Islamin
Recensent:      Nexhat S. Ibrahimi
                       Muhammed Jusufi
R. gjuhësor:    Mimoza Sinani
Korrektor:       Agim Abazi
Formati:          8.5 x 11
Faqe:              362
Botues:           Forumi Rinor Islam
Viti:                2006

Mileniumi i tretë muslimanët i vuri para detyrave dhe angazhimeve të mëdha, të cilat erdhën si rezultat të ndodhive me përmasa globale dhe ndikim të paparashikueshëm, jo vetëm në kampin islam, por edhe në rrjedhat e gjithmbarshme jetësore, të cilat hapen në arenën botërore dhe qarqet intelektuale e politike dilema, divergjenca dhe paragjykime, të cilat lidheshin drejtpërdrejtë me muslimanët, fenë dhe misionin e personalitetin e Pejgamberit të fundit të njerëzimit, i cili mori epitetin profeti i muslimanëve, edhe pse ai u dërgua për gjithë botët.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.02 MB]

Artikulli paraprakRomantika në Islam – Dr. Abdurrahman Shiha
Artikulli tjetërZgjimi Islam në Andaluzinë e sotme – Dr. Ali el Mansur el Kitani