Udhëzimet e sureve të Kuranit – Umer el-Mukbil

Autor:        Umer el-Mukbil
Titulli:        Udhëzimet e sureve të Kuranit
Përktheu:   Xheladin Leka
Lektor:       Mr. Arjan Koçi
Formati:     4.7 x 6.7
Faqe:         96
Botues:      Essebil
Tirazhi:      1000 copë

Ky është një libërth i vogël për nga madhësia, i shkurtër në fjalë, por që përmban në vetvete një projekt madhështor për të cilin ka nevojë çdo musliman, nga muslimani i rëndomtë deri tek hoxha i mirëfilltë.
Madje mund të them se kjo nevojë për muslimanin është e përjetshme, ngase kuptimi i drejtë i Kuranit, meditimi i tij dhe veprimi me të është edhe qëllimi kryesor i zbritjes së këtij libri të shenjtë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTa ruash gjuhën – Imam Neveviu
Artikulli tjetërKriza e mendimit bashkëkohor – Taha Xhabir Ulvan