Ditët e agjëruesit – Adil esh-Shidi & Ahmed el-Mezjed

Autor:         Adil esh-Shidi & Ahmed el-Mezjed
Titulli:         Ditët e agjëruesit
Përktheu:    Mr. Jusuf Kastrati
Formati:      A5
Faqe:          57
Botues:       IslamHouse

Në këtë libërth të dobishëm, autorët e nderuar kanë përmbledhur ajete, hadithe, fjalë të dijetarëve, vargje dhe këshilla të rëndësishme që kanë të bëjnë me muajin e bekuar ramazan në veçanti dhe me çështje tjera të rëndësishme për muslimanin në përgjithësi, të cilat e ndihmojnë atë në përmirësimin dhe zhvillimin e vetes dhe e bëjnë të dobishëm për shoqërinë. Ndaj, duke marrë parasysh rëndësinë që ka ky libër, ju këshillojmë ta lexoni me vëmendje dhe t’i zbatoni në jetën tuaj të përditshme këshillat që gjenden në të.

(Përkthyesi)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakBesimi i saktë – Dr. Abduselam bin Berxhas Abdulkerim
Artikulli tjetërE pranova Islamin por ç’të bëj më tej – Dr. Laurence Brown