Tregime islame për fëmijë – Dhulkarnejn Vardari

Autor:           Dhulkarnejn Vardari
Titulli:           Tregime islame për fëmijë
Recensent:    Ymer Musa
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            83
Botues:         Logos-A
Viti:              1999
Vendi:           Shkup, Maqedoni Veriore

Brenda librit do të hasni në nëntëmbëdhjetë tregime, prej të cilave shtatë të parat janë tregime origjinale të autorit ndërsa të tjerat janë të përmbledhura nga libra e revista të nënqiellit Shpresoj se do të jetë kënaqësi e madhe për më të rinjtë tanë, por kënaqësi edhe më e madhe për prindërit e tyre që përmes leximit të kësaj përmbledhje tregimesh të shkurtra do të përfitojnë shumë në fushën e etikës dhe moralit për të cilat aq shumë është i nevojshëm brezi i ri sot.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [6.23 MB]

Artikulli paraprakEstetika Islame – Beshir Ajvazogllu
Artikulli tjetërIn vertas (Traktat sociologjik) – Dr. Ali Pajaziti