Thënje për Muhammedin a.s. – Tolstoi

Autor:        Tolstoi
Titulli:        Thënje për Muhammedin a.s.
Përktheu:   Behxhet Jashari
Formati:     8.5 x 11
Faqe:         57
Botues:      Dielli.net

“Muhammedi asnjëherë nuk u pajtua me botëkuptimet krishtere. Për te njeriu nuk ka mundur të jetë Zot, e as vet nuk u barazua me Allahun. Për myslimanët nuk ekziston Zot tjetër përveç Allahut, ndërsa Muhammedi është i Dërguari i Tij. Në te asgjë nuk ka enigmatike dhe të fshehur”
(Lav Nikollaeviç Tolstoj)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakLibri i namazit – Sh.B. Hakikat
Artikulli tjetërPyetje dhe përgjigje në lëmine e Akidës – Mahmud el-Masrij