Kthehu te Krijuesi – Ahmed Kalaja

Autor:             Ahmed Kalaja
Titulli:             Kthehu te Krijuesi
R. gjuhësor:    Arjan Koçi
Formati:          3.9 x 5.1
Faqe:              56
Botues:           Xhamia “Dine Hoxha”

Në mesin e shumë qytetërimeve që njohu njerëzimi, qytetërimi islam është ndër më të rëndësishmit për shumë arsye, po për më shumë për atë që i ofroi shoqërisë njerëzore, pasojat e së cilës -modernizimi, shkenca, zhvillimi- i mbeten gjithmonë borxhlinj. Islami është pishtar që ndriçon rrugën e vërtetë, pa eksese dhe gjithnjë i përmbajtur. Ai i kushton rëndësi të veçantë lirisë së individit dhe të drejtave njerëzore në shoqëri. Islami është inkurajues dhe nxitës për dituri, arsim dhe zhvillim, është tepër vigjilent dhe e ruan barazinë midis materies dhe qenies, duke mos i lejuar që të cenohen këto ekuilibra
në asnjë mënyrë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [266.49 KB]

Artikulli paraprakEjani në shpëtim – Eroll Nesimi
Artikulli tjetërNjë Ramazan më ndryshe – Enis Rama