Libri i namazit – Sh.B. Hakikat

Autor:         Sh.B. Hakikat
Titulli:         Libri i namazit
Përktheu:    Hüseyn Hilmi Icik
Formati:      5.2 x 7.5
Faqe:          209
Botues:       Sh.B. Hakikat
Viti:            Prill, 2017
Vendi:         Stamboll, Turqi

Që të arrish në dynja lumturinë, duhet të jesh mysliman. Dhe të jesh mysliman nuk ka nevojë për kurrfarë formaliteti, si p.sh., të shkosh tek imami a myftiu për konfirmim. Së pari duhet besuar me zemër dhe pastaj duhen mësuar dhe duhen zbatuar urdhrat dhe ndalesat e Islamit.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTriniteti, misteri shekullor i krishterimit – Senad Maku
Artikulli tjetërThënje për Muhammedin a.s. – Tolstoi