Teuhidi – për fillestarë dhe të rinj – Dr. Abdulaziz ibën Muhamed A’li Abdulatif

Autor:        Dr. Abdulaziz ibën Muhamed A’li Abdulatif
Titulli:        Teuhidi – për fillestarë dhe të rinj
Përktheu:   Mr. Shpend Zeneli
Redaktoi:   Hekuran Helshani
Formati:     A4
Faqe:         53
Botues:      Privat
Vendi:        Shkup, Maqedoni e veriut
Viti:           2020

Ky libër është për një shkallë fillestare mbi njëshmërinë e Allahut dhe kushtet e besimit, ku është synuar shpjegimi i çështjeve më me rëndësi rreth njëshmërisë; në formë të shkurtuar, me një stil të qartë të fjalive, që i përshtatet kësaj kategorie. Ky libër ka përmbledhur një numër të argumenteve mbi çështjet e teuhidit, të shtjelluara në një mënyrë të bukur dhe me informata të renditura, duke shtuar disa aspekte edukative dhe etike të kësaj lëmie.
Ky libër është i përshtatshëm për fillestarë dhe të rinjë.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [1.19 MB]

Artikulli paraprakMenstruacionet dhe lehonia – Shejh Muhamed el-Uthejmin
Artikulli tjetërRamazani – Cila është poenta? – Ibrahim Sekrani