Jo dhunë në fe – Dr. Usama Hasan

Autor:       Dr. Usama Hasan
Titulli:       Jo dhunë në fe
Formati:    3.63 x 5.8
Faqe:         57
Botues:      www.Islamandrf.org

Eshtë e rëndësishme të dënojmë orvatjet që provokojnë urrejtje, fanatizëm fetar ose anti-fetar, dhe dhunë, si përgjigje ndaj provokimeve, dhunës kuturu të revoltave, me pretekstin e të qenit të fyer. Sidoqoftë, ky dokument paraqet një rast të Islamit për lirinë e besimit, kundërshton idenë e forcimit të ligjeve ndaj blasfemisë dhe mbështet rishqyrtimin e ligjeve të tilla në mbarë botën, duke u bazuar në argumentet e mëposhtme:…

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakDilemat me te cilat perballen rinia – Muhammed el-Uthejmin
Artikulli tjetërA nuk është koha që të bëhesh musliman? – Dr. Abdurrahman Shiha