Tarikati bektashian – Dr. Hajredin Hoxha

Autor:             Dr. Hajredin Hoxha
Titulli:             Tarikati bektashian
Recensent:      Ajni Sinani
R. gjuhësor:    Mimoza Sinani
Formati:          8.5 x 11
Faqe:              40
Botues:           Furkan ISM
Vendi:             Shkup, Maqedonia Veriore

Gjate studimeve tona posdiplomike ne patem nderin ta bejme nje studim edhe per tarikatin Bektashi. Per kete studim na shtyri profesori i lendes: Religjionet Komparative, prof.Dr.Irfan Abdul Hamid Fettah, nga Iraku, Allahu e meshirofte.
Pasi qe ai ishte ekspert per ne kete fushe, une besoj se ai qellimisht i udhezonte studentet e tij ne keto fusha per ta kuptuar realitetin e fraksioneve fetare te shumta dhe te devijuara ne menyre qe studenti te pregaditet ne kete fushe. Ai me rekomandoj per mua Tarikatin Bektashi.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakShqyrtimi analitik i funksionalizimit të shkencave të Kuranit në davet – Dr. Hajredin Hoxha
Artikulli tjetërTë njihemi me Mehmet Akif Ersoin – Dr. Hajredin Hoxha