Shprehi dhuntitë e Zotit tënd – Didmar Faja

Autor:         Didmar Faja
Titulli:         Shprehi dhuntitë e Zotit tënd
Redaktor:    Zija Vukaj
Lektor:        Albri Brahusha
Dizajn:        Bledar Xama
Formati:      5.2 x 8.5
Faqe:          190
Botues:       Progresi
Viti:            2012
Vendi:         Shkodër, Shqipëri

Shumica e ligjëratave në këtë libër janë mbajtur në Greenway Masjid të shtetit Arizona, USA. Ligjëratat janë mbajtur në gjuhën shqipe dhe angleze, para një audience jo vetëm shqiptare, por nga besimtarë prej visesh të ndryshme të botës, duke përfshirë dhe amerikanët vendas, të cilët kanë pranuar Islamin.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [2.14 MB]

Artikulli paraprakShpjegimi i dyzet haditheve të Neveviut – Didmar Faja
Artikulli tjetërIslami dhe Krishterimi – Halil Ibrahimi