Shpjegimi i dyzet haditheve të Neveviut – Didmar Faja

Autor:           Didmar Faja
Titulli:           Shpjegimi i dyzet haditheve të Neveviut
Redaktore:    Fiqirete Zela
Formati:        6.0 x 9.0
Faqe:            222
Vendi:           Arizona, SHBA
Viti:              24 Janar, 2014

Më është dhënë autorizimi (ixhāzet) i përcjelljes së dyzet haditheve të Imam el-Nevevinga dijetari i mirënjohur dhe i respektuar, ish-Imam i dhe ligjëruesi i xhamisë Ebū Ḥanifeh të Bagdadit, Dr. Watheq al-Obaidi, i cili e përcjell autorizimin (ixhāzet) e tij nga ish-Myftiu i Irakut, dijetari i njohur, Shejh cAbdul Kerīm Muḥammed el-Muderris (All-llahu e mëshiroftë).

Imam Didmar Faja
Glendale, me 23, Rebbīc el-Ev-vel 1335 / 24 Janar, 2014
Arizona, Sh.B.A.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakBesimi Dhe Islami – Halid Bagdadi
Artikulli tjetërShprehi dhuntitë e Zotit tënd – Didmar Faja