Kontemplimi, një studim psikospiritual islam – Malik Badri

Autor:           Malik Badri
Titulli:           Kontemplimi, një studim psikospiritual islam
Përktheu:      Elma Berkolli
Recensent:    Husamedin Abazi
Formati:        8.5 x 11
Faqe:            231
Botues:         Logos-A
Viti:              2008
Vendi:           Shkup, Maqedoni

Botimi i parë në arabishte, et-Tefekkur minel-mushahede ile’sh-shuhud, i publikuar në Kajro më 1991, nxiti një reagim mirëseardhës dhe vërejtje entuziaste nga dijetarët. Disa pranuan se ky libër e kishte përmirësuar në masë të madhe rutinën e tyre të adhurimit dhe besuan se ai do ta ketë ndikimin e njëjtë edhe te lexuesit tjerë. Qysh atëherë libri u ribotua disa herë dhe pati kritika pozitive në shtypin e ndryshëm profesional, ku madje e konsideruan atë si bestseller. Po ashtu ka shërbyer edhe si libër referimi i psikologjisë dhe i edukimit islam për studentët e shkallës së tretë nëpër universitete të ndryshme arabe.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [27.13 MB]

Artikulli paraprakPrej errësirës në dritë – Mexhit Yvejsi
Artikulli tjetërParimet e besimit dhe Ihmihali islam – Mahmut Toptash