Shejtani i madh – Halid Tuliç

Autor:         Halid Tuliç
Titulli:         Shejtani i madh
Përktheu:    Grup vëllezërish nga xhamia e Qylit – Gjakovë
Formati:      A5
Faqe:          132
Botues:       Privat
Viti:            1996
Vendi:         Gjakovë

Ka thënë Hudhejfe: “Fitneja (turbullira) e parë e cila do të ndodh është vrasja e kalifit Uthmanit, ndërsa fitmeja e fundi është paraqitja e Dexhxhallit (i cili do të pandehë se është perëndi dhe do të kërkojë nga njerëzit që ta besojnë atë. Atë dhe ushtrinë e tij nga ata që do ta pasojnë, do ta ngadhënjejë ushtria myslimane në lumin Jordan në krye me Mehdiun, kurse Dexhxhallin do ta mbysë Isai a.s.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakTë përfitojmë nga begatitë e muajit te Ramazanit – Udha e besimtarëve
Artikulli tjetërE Vërteta e jetës së kësaj bote – Harun Jahja