E Vërteta e jetës së kësaj bote – Harun Jahja

Autor:       Harun Jahja
Titulli:       E Vërteta e jetës së kësaj bote
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        123

Kjo është e vërteta e qartë. Nga këtu do të mund të vërehet se nuk ka ndihmëtar dhe furnizues më të madh për njeriun sesa Allahu. Nuk ka asgjë tjetër përpos Allahut; Ai është qenie absolute tek te i Cili njeriu mund të kërkojë strehim, tek të i Cili mund të thërras për ndihmë dhe të llogarisë në shpërblim.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [867.69 KB]

Artikulli paraprakShejtani i madh – Halid Tuliç
Artikulli tjetërA është Bibla fjalë e Zotit? – Ahmed Didat