Të përfitojmë nga begatitë e muajit te Ramazanit – Udha e besimtarëve

Autor:       Udha e besimtarëve
Titulli:       Të përfitojmë nga begatitë e muajit te Ramazanit
Formati:    A5
Faqe:        40
Botues:     Udha e besimtarëve
Vendi:       Tiranë, Shqipëri

Në muajin e Ramazanit ka zbritur Kur’ani famëmadh. Në këtë muaj hapen dyert e xhennetit, mbyllen dyert e xhehenemit dhe prangosen djajtë. Në këtë muaj pranohen lutjet dhe lirohen njerëzit nga zjarri. Në këtë muaj është nata e Kadrit, e cila është më e mirë se një mijë muaj. Allahu i Madhëruar e ka veçuar këtë muaj me adhurimin e agjërimit, vepër e cila është më e mira, më e vlefshmja dhe është ajo vepër që të afron më shumë tek Allahu i Madhëruar.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [6.97 MB]

Artikulli paraprakNjihe Zotin tënd – Udha e besimtarëve
Artikulli tjetërShejtani i madh – Halid Tuliç