Ramazani, mundësi për edukim dhe arsimin – Muhammed el-Munexhid

Autor:                 Muhammed el-Munexhid
Titulli:                 Ramazani, mundësi për edukim dhe arsimin
Përktheu:            Almedin Ejupi
R. gjuhësor:        Jeton Koçinaj
Redaktor fetar:    Jusuf Kastrati
Formati:              B6
Faqe:                  31
Botues:               IslamHouse

Ky muaj fisnik është sezon për edukimin e shpirtit për nënshtrim ndaj Allahut, edukim për t’u larguar nga të këqijat si dhe për të mësuar normat e fesë së pastër. Ky muaj është një mundësi jashtëzakonisht e madhe për thirrësit që t’i edukojnë dhe t’ua mësojnë njerëzve çështjet e fesë së tyre. Mu për këtë, thirrësit mezi i presin këto mundësi për ta çuar në vend urdhrin e Allahut, për të punuar e për t’i thirrur njerëzit në të vërtetën.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakÇfarë është Selefizmi – Dr. Abdullah ibn Abdurrahim el-Buhari
Artikulli tjetërPlani dhjetëditor – Muhammed Husejn Ja’kub