Plani dhjetëditor – Muhammed Husejn Ja’kub

Autor:           Muhammed Husejn Ja’kub
Titulli:           Plani dhjetëditor
Përktheu:      Ulvi Fejzullahu
Recensent:    Redaksia e Albislam.com
Formati:        A5
Faqe:            36
Botues:         IslamHouse
Viti:              2010

Vëlla i dashur!
Eja me mua të të dhuroj një plan të pasur.
Fillimisht, së bashku me mua përsërit fjalën e të dashurit tënd, Muhamedit salallahu alejhi ve selem: “O Zoti im, kërkoj mbrojtjen Tënde nga brenga dhe hidhërimi, nga paaftësia dhe dembelizmi, nga koprracia dhe frika si dhe nga zhytja në borxhe dhe nga epërsia e njerëzve!” (Shënon Buhariu)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [498.35 KB]

Artikulli paraprakRamazani, mundësi për edukim dhe arsimin – Muhammed el-Munexhid
Artikulli tjetërKy është profeti Muhammed – Xhamia Mbret