Priftërinjtë pyesin, hoxhallarët përgjigjen – Abdurrahman el-Mejdani

Autor:         Abdurrahman el-Mejdani
Titulli:         Priftërinjtë pyesin, hoxhallarët përgjigjen
Përktheu:    Justinian Topulli
Formati:      A5
Faqe:          108
Botues:       IslamHouse

Përse ky libër? Nuk do të jenë të paktë ata që ndoshta do ta bëjnë një pyetje të tillë pasi të njihen me tematikën që ai trajton. Në një kohë kur Islami dhe ithtarët e tij janë vënë në bankën e të akuzuarve për një mori akuzash, ku më të spikaturat dallojnë ato të terrorizmit, obskurantizmit, mungesës së tolerancës, prapambetjes, egërsisë, brutalitetit…etj, del në skenë një libër i tillë për ta mbrojtur atë!

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko [891.62 KB]

Artikulli paraprakVirtytet dhe të drejtat e sahabëve – Abdullah Salih el-Kusajir
Artikulli tjetërMburoja e teuhidit – Abdurrahman es-Sa’dij