Pozita e namazit në islam – Dr. Said el-Kahtani

Autor:        Dr. Said el-Kahtani
Titulli:        Pozita e namazit në islam
Përktheu:   Thirrjaislame.com
Formati:     8.5 x 11
Faqe:         20
Botues:      Thirrjaislame.com

Ky libër i shkurtër përmbledh shkurtimisht kuptimin, dispozitën, pozitën, veçoritë, dispozitën e lërjes dhe vlerën e namazit, duke argumentuar për të gjitha nga Kurani dhe Sunneti. Në përgatitjen e këtij libri më kanë ndihmuar shumë përmbledhjet e hoxhës Ibën Baz, Allahu e mëshiroftë. Lus Allahun që kjo vepër e vogël të ketë begati të madhe, të jetë sinqerisht vetëm për Allahun, të më sjell dobi në këtë botë dhe në tjetrën dhe t’ i sjell dobi secilit që e lexon.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakAgjërimi, namazi i natës dhe i teravive – Seid el-Kahtani
Artikulli tjetërQëndrimet e profetit Muhammed gjatë thirrjes – Dr. Said el-Kahtani