Mbytja (vrasja) e njeriut në Islam – Rexhep Ismaili

Autor:              Rexhep Ismaili
Titulli:              Mbytja – Vrasja e njeriut në Islam
Recensentë:      Doc.Dr. Rexhep Boja
                        Dr. Lulzim Esati
                        Prof. Emin Behrami
Lektor:             Agim Avdiu
Formati:           A5
Faqe:               126
Botues:            Furkan ISM
Botimi:             I parë
Viti:                 2015
Vendi:              Kumanovë, Maqedoni Veriore

“…kush mbyt një njeri (pa të drejtë), pa pas mbytur ai ndonjë tjetër dhe pa pas bërë ai ndonjë shkatërrim në tokë, atëherë (krimi i tij) është si t’i kishte mbytur gjithë njerëzit…” ( Maide 32 )

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNjohje rreth Islamit dhe vlerave të tij – Abdulaziz ibn Baz
Artikulli tjetërIslami dhe shtyllat e tij – Abdullah Ahmed el-Huvejli