Përrallëza për fëmijët e mençur – Harun Jahja

Autor:     Harun Jahja
Titulli:     Përrallëza për fëmijët e mençur
Formati:  8.5 x 11
Faqe:      126
Botues:   Furkan ISM
Vendi:     Shkup

Të dashur fëmijë! Në këtë libër me përralla, që është shkruar posaçërisht
për ju, ka mjaft fakte të rëndësishme. Në të, ju do të gjeni shumë shembuj të mrekullive tek gjallesat e krijuara nga Allahu dhe do të shihni edhe një herë natyrën unike të fuqisë së Zotit tonë. Ju, gjithashtu, do të kujtoheni t’i përgjigjeni me durim dhe nënshtrim çdo ngjarjeje të krijuar nga Allahu dhe ta falënderoni Atë në çdo moment.
Në të do të mësoni pse është e rëndësishme të silleni mirë me njerëzit që ju rrethojnë, se pastërtia është cilësi e besimtarit, se fjalët e këndshme janë virtyt që e kënaqin Allahun.
Ja tek janë titujt e disa prej përrallave në këtë libër: Amari dhe Breshka; Çfarë i mësoi Rashidit vëllai? Omeri dhe Pinguini; Xhemali dhe Papagalli; Në Gjithçka Ka Mirësi; Është e Rëndësishme të Ndjekësh Fjalën e Mirë; Naimi dhe Palloi i Bukur; Enveri dhe Zogu i vogël; Aliu dhe Shoku i tij i vogël;

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakNjeriu i vogël në kullë – Harun Jahja
Artikulli tjetërPërrallëza për fëmijët e mençur – 2 – Harun Jahja