Njeriu i vogël në kullë – Harun Jahja

Autor:       Harun Jahja
Titulli:       Njeriu i vogël në kullë
Formati:    8.5 x 11
Faqe:        55
Viti:          Korrik, 2010
Vendi:       Stamboll

Tema e quajtur “Esenca e vërtetë e materies” është kritikuar prej disa njerëzve. Duke e keqkuptuar thelbin e kësaj teme, këta njerëz pohojnë se ajo që është shpjeguar si fshehtësia përtej materies është identike me mësimin e
Uahdetul Vuxhud. Le të themi, para së gjithash, se autori i këtij libri është një besimtar që vepron saktësisht në përputhje me doktrinën e Ehlus Sunnetit dhe nuk e mbron pikëpamjen e Uahdetul Vuxhud.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Shkarko

Artikulli paraprakMrekullitë e Kuranit – Harun Jahja
Artikulli tjetërPërrallëza për fëmijët e mençur – Harun Jahja